• Najlepsze ceny

  • Bezpieczna dostawa

  • Bezpieczne zakupy

  • Profesjonalna obsługa

 

 

MONTAŻ NAKLEJEK NA AGD

Potrzebne narzędzia:

  • nóż do tapet
  • rakla
  • osoba do pomocy

Naklejki przeznaczone są do naklejania na powierzchnie gładkie, zabezpieczone przed chłonięciem jak fronty szaf, lodówki, szkło.

Montaż na sucho:

1. Tą techniką kleimy naklejki laminowane, na gdzie nie wskazane jest użycie wody i z których nie odparuje nadmiar wody np. szkło, lustro, lakierowana płyta.

Naklejki mają cieńszą warstwę kleju i podłoże musi być zabezpieczone przed chłonięciem.

2. Odlepiamy 20-50cm fototapety, papier podkładowy zwijamy pod spód.

3. Przykładamy folię równo i przyklejamy dokładnie pas z klejem. Jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, usuwając na zewnątrz bąbelki powietrza, druga naciąga cały pas podwijając co chwilę papier podkładowy.

4. Jeśli naklejka składa się z kilku brytów, kolejne przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając obok siebie krawędź w krawędź, tak aby wzór pasował do siebie – nie przyklejamy na zakładkę.

Uwaga! Wszystkie nasze naklejki drukowane są krawędź w krawędź czyli na „styk”. Na życzenie klienta możemy wykonać wydruk na zakładkę. Taką informację należy podać podczas składania zamówienia.

5. Ewentualny nadmiar naklejki należy przyciąć ostrym nożykiem

6. Otwory na gniazdka, włączniki i kinkiety wycinamy również nożykiem pamiętając, aby wycięcie było zawsze mniejsze od mocowanego później na ścianie elementu.

 

Montaż na mokro 

1. Tą techniką kleimy naklejki bez laminatu oraz naklejkę odwrotną na powierzchniach typu: szkło, metal, drewno (czyli na meblach, drzwiach, oknach, lodówkach, itp.).

2. Podłoże, na które zamierzamy przykleić fototapetę powinno być czyste, odtłuszczone benzyną ekstrakcyjną i suche.

3. Odlepiamy 20-50cm fototapety, papier podkładowy zwijamy pod spód. Spryskujemy wodą naklejkę na powierzchni z klejem jak i początek podłoża, na który zamierzamy przykleić fototapetę.

4. Przykładamy naklejkę równo i przyklejamy dokładnie pas z odsłoniętym klejem. Jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, usuwając na zewnątrz bąbelki powietrza od środka do zewnątrz, druga naciąga cały pas, podwijając co chwilę papier podkładowy. Każdorazowo po odklejeniu kolejnej partii papieru podkładowego spryskujemy wodą obydwie powierzchnie.

5. Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając obok siebie krawędź w krawędź, tak aby wzór pasował do siebie – nie przyklejamy na zakładkę.

Uwaga! Wszystkie nasze naklejki drukowane są krawędź w krawędź czyli na „styk”. Na życzenie klienta możemy wykonać wydruk na zakładkę. Taką informację należy podać podczas składania zamówienia.

6. Ewentualny nadmiar naklejki należy przyciąć ostrym nożykiem.

7. Należy bardzo dokładnie odciągnąć wodę od środka do zewnątrz. W przypadku niedokładnego odciągnięcia wody mogą powstać pęcherze lub białe plamki od kleju (w przypadku naklejki odwrotnej). Reszta wilgoci powinna odparować w przeciągu 24-72h od naklejenia.

8. Otwory na gniazdka, włączniki i kinkiety wycinamy również nożykiem pamiętając, aby wycięcie było zawsze mniejsze od mocowanego później na ścianie elementu.


Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera dzięki czemu nie przegapisz żadnej promocji i będziesz na bieżąco z każdą nowością.

© 2020 KuzniaNaklejek.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. realizacja egzyl.pl