Ładowanie fotografii...
+
-
Kadrowanie

Chwytając obrazek można go wykadrować wg. swoich potrzeb.

Po wydrukowaniu napis “fotolia” nie będzie widoczny.
Cena przed rabatem: 0zł
Rabat: 0zł
Cena produktu: 0zł
+ Dodaj do ulubionych
Ilość:
Rodzaj wydruku
Podkład
Laminat
Szerokość (cm)
max:
x
Wysokość (cm)
max:
Kadr
Standard
Kadr
Efekty
pionowo: 100%
poziomo: 100%

Fototapeta na zamówienie

Dziś dom to nie tylko aktualny design i współczesna architektura, ale przede wszystkim wystrój. Nawet drobne elementy wpływają na ogólny odbiór domu. Fototapeta to zarówno technologicznie jak i praktycznie nowoczesny trend w dekoracji wnętrz. Dzięki niej zamienisz białe ściany w prawdziwą galerię sztuki. Dobrze dobrane i profesjonalnie wykonane foto tapety tradycyjne lub 3D, które zwracają na siebie uwagę. Każda z nich przyciąga wzrok gości naszego domu i pozwala nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.
Fototapety drukowane są w różnych technologiach oraz przedziałach cenowych, w dowolnym rozmiarze i są zawsze profesjonalnie wykonane. Materiały używane przy produkcji tapety z naszego sklepu są najwyższej jakości. Dzięki temu możemy oferować produkty, które są ekologiczne, a jednocześnie charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Fototapety na wymiar możesz wybierać z banku 30 mln zdjęć. Jeśli masz własny pomysł, prześlij go nam, a my wydrukujemy dla Ciebie indywidualne fototapety na zamówienie, które znane są także jako foto tapety z własnego zdjęcia.

Fototapeta ze zdjęcia wypełni Twój pokój

Fototapeta na ścianę jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie masz pomysłu jak zakryć nudną i nieciekawą pustkę we wnętrzu pomieszczenia. Dzięki naszym produktom odmienisz swoje wnętrze w kilka chwil.
Fototapety ścienne dostępne w naszej ofercie znajdziesz w różnych działach tematycznych oraz możesz zamówić z każdego miejsca w Polsce przez internet.

U nas znajdziesz zarówno czarno białe jak i kolorowe fototapety, które będą pasować do każdego wnętrza.

Fototapeta na nudę w pokoju

Uważasz, że Twój pokój dzienny mógłby stać się rzeczywiście większym wnętrzem? Może sypialnia wymaga nieco cieplejszego akcentu? Tego typu dylematy są jak najbardziej możliwe do rozwikłania! Wystarczy, że w Twoim mieszkaniu znajdzie się interesująca fototapeta. Krajobrazy, aglomeracje, motywy azjatyckie, a nawet zdjęcia w dużym przybliżeniu. Takich inspiracji można wymieniać niemal bez opanowania. Tak naprawdę jedyną barierą jest tylko Twoja pomysłowość. Możesz nakleić fototapety na drzwi! Wyszukaj idealny wzór spośród ponad 30 milionów proponowanych obrazów. Dopasowana fototapeta do Twojego domu, w precyzyjnie przyciętym rozmiarze, będzie komponowała niesamowitą całość z pozostałymi elementami wystroju wnętrz. Teraz bez problemu możemy powiedzieć, że mieszkanie w kilka godzin może zyskać całkowicie innego charakteru. Potrzeba tylko odrobinę chęci, a także poszukiwania inspiracji, która podeszła by pod w Twój smak. Na Twojej ścianie może pojawić się wszystko,co tylko sobie wymyślisz. To może stać się świetną podpowiedzią do udekorowania wszystkich pomieszczeń w Twoim domu.W każdej chwili możesz zmienić wystrój, jeżeli tylko obecny Ci się kompletnie sprzykrzy.

INSTRUKCJA MONTARZU FOTOTAPETY PRZYGOTOWANIE ŚCIANY

Ściana, na której planujemy przykleić fototapetę musi być czysta, sucha, lekko chłonna oraz odpowiednio przygotowana. Należy również usunąć listwy przypodłogowe, gwoździe a także włączniki i gniazdka elektryczne.

ściana pokryta tapetą : usuwamy dokładnie całość starej tapety. Jeżeli po usunięciu tapety są widoczne uszkodzenia ściany należy je naprawić, a następnie całą ścianę zagruntować rozwodnionym klejem lub gruntem, min. 2 h przed klejeniem nowej tapety.

ściana świeża : z płyt kartonowo-gipsowych, pokrytych gładzią gipsową, lub innymi chłonnymi materiałami budowlanymi gruntujemy rozwodnionym klejem, min. 2 h przed klejeniem naszej tapety. Należy zwrócić uwagę, aby klej wsiąkł w podłoże równomiernie, a nie zostawił warstwy na powierzchni, która może spowodować osłabienie kleju;

ściana pokryta farbą : należy ją umyć mydłem malarskim, a w przypadku grubej warstwy farby (np. silikonowej, zmywalnej) przetrzeć papierem ściernym (aby zwiększyć przyczepność kleju do podłoża) oraz odtłuścić. Następnie zagruntować rozwodnionym klejem, min. 2 h przed klejeniem tapety;

 

REKOMENDOWANE KLEJE:

 

Fototapeta LATEX Standard :


METYLAN NORMAL – Klej do tapet z czystej metylocelulozy, odporny na działania wapna. Łatwy w zastosowaniu, wydajny.

 • Gruntowanie - proporcja 1:80 (10 l wody na opak.) – wydajność 100 m2
 • Tapetowanie - proporcja 1:70 (8,75 l wody na opak.) – wydajność 40 m2

KLEJ DO TAPET METYLAN W TUBCE – do podklejania krawędzi 

Klej należy stosować według wskazówek i zaleceń producenta.

 


Fototapeta LATEX Premium :


METYLAN NORMAL – Klej do tapet z czystej metylocelulozy, odporny na działania wapna. Łatwy w zastosowaniu, wydajny.

 • Gruntowanie - proporcja 1:80 (10 l wody na opak.) – wydajność 100 m2
 • Tapetowanie - proporcja 1:60 (7,5 l wody na opak.) – wydajność 40 m2

KLEJ DO TAPET METYLAN W TUBCE – do podklejania krawędzi Klej należy stosować według wskazówek i zaleceń producenta.

 

Fototapeta Winylowa na fizelinie :

 

METYLAN SPECIAL - Klej do tapet z wysokowartościowej metylocelulozy z dodatkiem sztucznych żywic, odporny na działanie wapna i cementu, nadaje się do stosowania na świeżym, pyło-suchym tynku. Wysoka trwałość, łatwy w użyciu.

 • Gruntowanie – proporcja 1:40 (8 l wody na opak.) – wydajność 80 m2
 • Tapetowanie - proporcja 1:20 (4 l wody na opak.) – wydajność 20-22 m2

METYLAN EXTRA – Klej do okładzin ściennych gotowy do użycia. Zmieszany z Metylanem Special zwiększa siłę klejenia tego drugiego i służy do tapetowania pomieszczeń wilgotnych;

KLEJ DO TAPET METYLAN W TUBCE – do podklejania krawędzi

Klej należy stosować według wskazówek i zaleceń producenta.

Do klejenia fototapet rekomendujemy użycie kleju gotowego bez konieczności rozrabiania z wodą. Polecamy METYLAN EXTRA. W przypadku wyboru kleju Metylan Special do samodzielnego rozdrobnienia należy bardzo dokładnie rozrobić klej ponieważ istnieje ryzyko powstania grudek, które będą widoczne pod fototapetą.

 

Fototapeta Samoprzylepna : 

 

Fototapeta Samoprzylepna nie wymaga żadnego dodatkowego kleju posiada własny i jest gotowa do przyklejaenia do uprzednio poprawnie przygotowanej ściany. Ściana musi być such czysta i równa . Rekomendowane jest uprzednie zagruntowanie ściany przed klejeniem tapety przy urzyciu gruntu lub odpowiednio przygotowanego kleju do tapet np.: Metylan Normal  MONTAŻ FOTOTAPET NA KLEJ:

Potrzebne narzędzia:

 • pędzel lub wałek 
 • nóż do tapet,
 • rolka dociskowa do tapet (gumowy wałek),
 • szczotka do tapetowania,
 • klej do tapet,
 • folia malarska,
 • warto posiadać : wiadro nsjlepiej plastikowe, poziomice, drabine.

Do klejenia fototapety zalecane są osobę do pomocy.

Przygotowanie fototapety:

Przed przystąpieniem do klejenia należy sprawdzić stan fototapety. W celu oceny stanu tapety i jej zgodności z oczekiwaniami najlepiej rozłożyć obok siebie na suchej i czystej powierzchni wszystkie jej pasy zadrukiem do góry. Jeżeli tapeta składa się z kilku brytów należy sprawdzić czy zgadza się wzór, oraz czy nie różni się kolorystyka lub gramatura poszczególnych fragmentów na łączeniach.

Ściany muszą być zagruntowane rozwodnionym klejem. Fototapety Latexowe kleimy na zakładkę pozostałe krwędź w krawędź (na styk).

Fototapety przeznaczone są wyłącznie do dekoracji wewnątrz pomieszczeń, w których nie występują duże wahania temperatur oraz wilgoć.

Tapeta lateksowa - klej nakładany na tapetę i ścianę.

1) Tapetowanie należy zacząć od rozplanowania ułożenia brytów tapety na ścianie (zaleca się tapetowanie w kierunku od okna do drzwi).
2) Przed rozpoczęciem właściwego klejenia, do położenia pierwszego brytu konieczne jest zaznaczenie na ścianie pionu.
3) Pociąć tapetę na kawałki odpowiadające wysokości klejenia, pamiętając o odpowiednim dopasowaniu wzoru. Należy zostawić niewielki zapas ok. 5 cm na długości brytu tapety.
4) Nałożyć klej na tapetę. Przy nakładaniu kleju należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne pokrycie brzegów tapet. Nie należy nakładać zbyt dużej ilości kleju oraz pokrywać klejem więcej, niż jednego brytu w danym momencie.
5) Pas tapety należy ostrożnie złożyć stronami posmarowanymi klejem do środka tak, aby cała posmarowana klejem powierzchnia była niewidoczna i nie miała styczności
z powietrzem, co mogłoby spowodować jej wyschnięcie. Należy uważać, aby nie zrobić zagnieceń na zgięciu tapety. Mogą być one widoczne po ułożeniu tapety.
6) Należy pozostawić tapetę do 5 minut w celu nasiąknięcia. W tym czasie pasy ulęgają pęcznieniu, co może powodować rozszerzenie tapety do ok. 1 cm na szerokości brytu.
7) Pasy tapety należy kłaść od góry ściany, w ten sposób, aby jedna ze złożonych jeszcze części swobodnie opadała w dół. Następnie należy bardzo dokładnie dopasować wzór do naklejonego poprzednio brytu.
8) Wszystkie brzegi tapet są firmowo przycięte i powinny być łączone na styk (lub w przypadku tapet z zakładkami – łączymy na zakładkę, którą można następnie wyeliminować metodą tzw. podwójnego cięcia), za pomocą wałka lub miękkiej szczotki. Szczególnie delikatnie należy postępować w przypadku tapet papierowych i tapet 
z fakturą.
9) Usunąć pęcherzyki powietrza za pomocą wałka lub miękkiej szczotki.
10) Przyciąć dla wyrównania ostrym nożem górną i dolną krawędź ułożonych brytów.
11) Usunąć nadmiar kleju lekko wilgotną i czystą gąbką. Należy to czynić po nałożeniu każdego pasma tapety, aby klej nie wysechł. W żadnym wypadku nie trzeć wielokrotnie w tym samym miejscu i nie używać chemicznych środków czystości. Wysychający klej może zniszczyć powierzchnię tapety. 

Tapeta winylowa gładka, na fizelinie i fizelinowa - klej nakładany na ścianę.

1) Przeprowadzić wszelkie czynności wstępne tak, jak w pierwszej metodzie zgodnie z pkt. 1-3.
2) Równomiernie nałożyć cienką warstwę kleju na ścianę za pomocą wałka lub pędzla. Klej nakładać systematycznie tak, aby nie wysechł przed położeniem tapety. Najlepiej na powierzchnie nieco tylko większa, niż nakładany bryt tapety.
3) Nakładać przycięte suche pasy tapety na pomalowaną klejem ścianę.
4) Dalej postępować jak w pierwszej metodzie od pkt. 7.

UWAGI:

 • Pomimo tego, że fototapeta wykonana jest z wysokiej jakości materiału z dodatkowym wzmocnieniem laminatem, należy obchodzić się z nią delikatnie, aby jej nie pognieść. Zagniecenia najczęściej powstają podczas rozpakowywanie fototapety oraz jej rozwijania. Dużych zagnieceń nie da się naprawić i nie wyprostują się po naklejeniu.
 • W przypadku gdy ściana, na której ma być położona fototapeta nie jest idealnie równa (np. ma wypukłości) może się zdarzyć, że bryty fototapety nie będą się schodziły. W takim przypadku należy zamówić wydruk na zakładkę i podać taką informację podczas składania zamówienia.
 • Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając je obok siebie na styk.
 • Brzegi to ta część tapety, która po naklejeniu jest najbardziej narażona na naprężenia materiału i najszybciej schnie ze względu, że jest najbliżej krawędzi. Dodatkowo przy nakładaniu kleju często przy krawędziach możemy go nanieść mniej. Aby dokleić krawędzie możemy użyć kleju METYLAN do podklejania krawędzi (w tubce).
 • Pamiętajmy, że na styku brytów nie da się w 100% wyeliminować efektu łączenia.
 • Zaleca się, aby na nowo postawionej ścianie przez miesiąc nic nie naklejać, tzw. sezonowanie ściany.
 • Upewnijmy się, że farba, którą pomalowana jest ściana nie zmniejsza siły klejenia.
 • Tapeta dodatkowo zabezpieczona laminatem jest odporna na pozostałości kleju po wyklejeniu tapety na ścianie, jak również wilgoć i detergenty podczas jej czyszczenia.
 • Przyczyną ewentualnego odklejania się fototapety lub powstania pęcherzy w 99% wypadków jest źle przygotowane podłoże. Należy zawsze odpowiednio przygotować ścianę pod montaż, zagruntować rozwodnionym klejem i odczekać zalecany czas przy każdym etapie montażu. 

www.KUZNIANAKLEJEK.pl
Artur Szostek ARFOS
ul. B. Prusa 1
32-566 Alwernia
NIP 6282163100

tel. : +48 12 422 28 18
tel.: +48 725 275 865
e-mail: bok@kuznianaklejek.pl