Najlepsze Materiały i Ceny w Sieci  I  DARMOWA WYSYŁKA OD 149ZŁ 

Jak powiesić plakat na ścianie? Instrukcja krok po kroku bez niszczenia

Jak powiesić plakat na ścianie – wybór odpowiedniego miejsca

Zapewne wielu z nas pamięta, jak w dzieciństwie plakaty ozdobne były przyklejane bezpośrednio do ściany za pomocą taśmy klejącej, co często prowadziło do jej uszkodzenia. Dziś, na szczęście, mamy do dyspozycji wiele innych, bardziej delikatnych dla ściany metod. 

Zanim jednak zdecydujesz się na powieszenie plakatu, kluczowe jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Powinno być dobrze widoczne, ale jednocześnie nie powinno naruszać estetyki pomieszczenia. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, plakat powinien być umieszczony na tyle wysoko, aby był łatwo zauważalny, ale nie na tyle wysoko, aby patrzenie na niego było niewygodne. Po drugie, miejsce powinno być na tyle duże, aby plakat mógł być w pełni wyeksponowany. Po trzecie, powinno być wolne od bezpośredniego światła słonecznego, które może powodować blaknięcie kolorów.

Kierując się naszymi wskazówkami, bez problemu zawiesisz plakat przedstawiający jaskrawe słoneczniki w swoim mieszkaniu.

Wieszanie plakatów – jak przygotować ścianę?

Przygotowanie ściany do powieszenia plakatu jest kluczowym elementem, który gwarantuje jego prawidłowe i bezpieczne zamocowanie. Przede wszystkim, ściana powinna być czysta i sucha. Usuń wszelkie ślady brudu, kurzu czy tłuszczu, które mogą wpłynąć na przyczepność plakatu. Jeśli ściana jest świeżo malowana, upewnij się, że farba jest całkowicie sucha. Użyj poziomicy, aby zaznaczyć miejsce, w którym chcesz powiesić plakat. To zapewni, że będzie on wisiał prosto. Pamiętaj, że plakat powinien być umieszczony na odpowiedniej wysokości, zazwyczaj na poziomie oczu. W przypadku ścian pokrytych tapetą, zwróć uwagę na to, aby nie uszkodzić jej podczas montażu plakatu. Wnioskiem jest, że odpowiednie przygotowanie ściany jest niezbędne dla estetyki i trwałości powieszonego plakatu.

Jak powiesić plakat bez niszczenia ściany?

Chociaż plakaty są doskonałym sposobem na dodanie osobistego akcentu do dowolnej przestrzeni, mogą one również powodować uszkodzenia ścian, jeśli nie są prawidłowo zawieszone. Używanie taśmy klejącej lub gwoździ może prowadzić do uszkodzeń powierzchni ściany, co może być kosztowne do naprawienia. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają na powieszenie plakatu bez ryzyka uszkodzenia powierzchni.

Na czym powiesić plakat?

Używanie haczyków adhezyjnych to jedna z najbezpieczniejszych metod na powieszenie plakatu. Haczyki te są łatwe do zamocowania i usunięcia, nie pozostawiają śladów na ścianie. Inna metoda to używanie magnesów. Magnesy są idealne do powieszenia plakatów na metalowych powierzchniach, takich jak lodówki czy tablice magnetyczne. Jeśli jednak Twoja ściana nie jest metalowa, możesz użyć specjalnych magnesów z adhezyjną stroną, które można przykleić do ściany. Pamiętaj jednak, aby zawsze sprawdzić, czy metoda, którą wybierasz, jest odpowiednia dla Twojej ściany, aby uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń.

Plakat z tradycyjnym krajobrazem Islandii świetnie trzymał będzie się na haczykach lub magnesach.

Jak wieszać plakaty na ścianie? Korzystaj z taśmy dwustronnej!

Podczas wyboru metody powieszenia plakatu, taśma dwustronna jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Jest to metoda, która nie tylko jest prosta i szybka, ale także nie niszczy ściany. Aby skorzystać z tej metody, potrzebujesz jedynie taśmy dwustronnej i plakatu, który chcesz powiesić.

Proces powieszenia plakatu za pomocą taśmy dwustronnej jest dość prosty. Poniżej znajduje się lista kroków, które powinieneś podjąć:

 1. wybierz miejsce na ścianie, gdzie chcesz powiesić plakat,
 2. Odetnij odpowiednią ilość taśmy dwustronnej,
 3. przyklej taśmę do tyłu plakatu, upewniając się, że jest równomiernie rozłożona,
 4. przyklej plakat do ściany, upewniając się, że jest on równy.

Chociaż ta metoda jest prosta i skuteczna, istnieją pewne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Po pierwsze, upewnij się, że ściana jest czysta i sucha przed przyklejeniem plakatu. Po drugie, używaj taśmy dwustronnej o odpowiedniej mocy klejenia – zbyt słaba taśma może nie utrzymać plakatu, a zbyt mocna może uszkodzić ścianę. Po trzecie, zawsze sprawdź, czy plakat jest równy przed ostatecznym przyklejeniem go do ściany.

Jak używać haczyków samoprzylepnych do powieszenia plakatu?

Zastosowanie haczyków samoprzylepnych do powieszenia plakatu jest niezwykle proste i efektywne. Przede wszystkim, upewnij się, że powierzchnia, na której chcesz umieścić haczyk, jest czysta i sucha. Następnie, odklej ochronną folię z haczyka i przyklej go do wybranej powierzchni. Pamiętaj, aby nacisnąć mocno i odczekać kilka minut, zanim powiesisz na nim plakat. Ważne jest, aby nie przekraczać maksymalnej wagi, którą haczyk jest w stanie utrzymać. W przypadku większych plakatów, zaleca się użycie kilku haczyków rozmieszczonych równomiernie na całej powierzchni plakatu.

Podsumowując, oto krótka lista kontrolna:

 • upewnij się, że powierzchnia jest czysta i sucha,
 • odklej ochronną folię z haczyka,
 • przyklej haczyk do powierzchni i naciśnij mocno,
 • odczekaj kilka minut, zanim powiesisz plakat,
 • nie przekraczaj maksymalnej wagi, którą haczyk jest w stanie utrzymać,
 • użyj kilku haczyków dla większych plakatów.

Haczyki samoprzylepne to doskonały sposób na wieszanie takich dekoracji jak ten plakat prezentujący panoramę Nowego Jorku o zmierzchu.

Jak powiesić plakat? Kilka porady dotyczące utrzymania plakatu na ścianie

Utrzymanie plakatu na ścianie może być nieco skomplikowane, ale z pewnymi wskazówkami, staje się to znacznie prostsze. Najważniejsze jest, aby plakat był odpowiednio zabezpieczony. Można to osiągnąć na kilka poniższych sposobów.

 1. Używanie odpowiednich materiałów: Niektóre plakaty są wykonane z materiałów, które są bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego warto zainwestować w plakaty wykonane z mocniejszych materiałów, które są bardziej odporne na uszkodzenia.
 2. Regularne czyszczenie: Plakaty mogą gromadzić kurz i inne zanieczyszczenia, które mogą powodować ich uszkodzenia. Regularne czyszczenie plakatu może pomóc w utrzymaniu jego dobrego stanu.
 3. Zabezpieczanie plakatu przed światłem słonecznym: Bezpośrednie światło słoneczne może powodować blaknięcie kolorów plakatu. Dlatego warto zabezpieczyć plakat przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Przydatny zestaw do montażu plakatów i fototapet zawierający klej, nożyk oraz wałek gumowy.

Jak bezpiecznie zdjąć plakat ze ściany bez uszkodzenia?

Bezpieczne zdjęcie plakatu ze ściany jest równie ważne, jak jego zawieszenie. Stosowanie odpowiedniej techniki może zapobiec uszkodzeniu zarówno plakatu, jak i ściany. Zacznij od delikatnego podważania jednego z rogów plakatu, starając się nie niszczyć jego krawędzi. Następnie, powoli i równomiernie, pociągaj plakat od ściany, starając się nie narażać go na zbyt duże napięcie. Jeżeli plakat jest przyklejony taśmą, zawsze zdejmuj taśmę równolegle do krawędzi plakatu, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń.

Chociaż zdjęcie plakatu ze ściany wydaje się proste, ma swoje zalety i wady. Główną zaletą jest oczywiście możliwość zmiany dekoracji bez konieczności malowania ściany lub naprawiania uszkodzeń. Wadą może być natomiast ryzyko uszkodzenia plakatu lub ściany, jeśli nie zostanie to zrobione ostrożnie. Dlatego zawsze warto poświęcić trochę więcej czasu na bezpieczne zdjęcie plakatu, aby cieszyć się nim przez długi czas.

Wiesz już, jak powiesić plakat bez niszczenia plakatu, teraz warto wybrać odpowiedni z oferty naszego sklepu Kuźnia Naklejek i przystąpić do dekoracji mieszkania.