Najlepsze Materiały i Ceny w Sieci I Fototapety -60%+ DARMOWA WYSYŁKA OD 149ZŁ 

Jak urządzić kuchnię w stylu minimalistycznym?

Czym się charakteryzują kuchnie minimalistyczne?

Korzenie minimalizmu sięgają Japonii. Styl ten cechuje się przede wszystkim umiarem. To właśnie do niego przypisane jest słynne powiedzenie “mniej znaczy więcej”. Zatem kuchnie minimalistyczne to miejsca, w których nie ma wielu ozdób i dekoracji. Dominują w nich proste linie oraz kształty geometryczne. Podstawowa zasada głosi, że ma być przede wszystkim prosto i z klasą, bez niepotrzebnego przepychu. Minimalizm wpisuje się w nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Zgodnie z jego założeniami liczy się umiar oraz jakość wyposażenia. W niektórych projektach przestrzeni minimalistycznej rezygnuje się nawet z takich detali jak uchwyty do mebli. 

Aranżacje kuchni nowoczesnych są dedykowane tak naprawdę wszystkim, którzy uwielbiają harmonię, a stronią od bałaganu i przepychu. W kuchniach dominuje bowiem prostota, a do urządzania wnętrza wykorzystuje się szlachetne materiały. Kuchnie minimalistyczne cechują się także określoną kolorystyką, stronią od nadmiaru bodźców. W takich miejscach spotkasz m.in. dodatki ze szkła czy stali nierdzewnej. 

Aranżacje kuchni nowoczesnych — jak to zrobić?

Aranżacje kuchni nowoczesnych muszą być odpowiednio przemyślane. Dlatego jakiekolwiek zmiany zacznij od dobrego projektu. Minimalizm w kuchni może przejawiać się samą formą, jak i materiałami, które dobierzesz. Warto jednak połączyć obie te kwestie. Kuchnie minimalistyczne to nie miejsce na różnorodność. Dlatego postaraj się o to, aby wybrać proste meble o spójnej kolorystyce. Jednocześnie zrezygnuj z bibelotów i innych wypełnień, które zajmują masę miejsca. Nie przydadzą się one w takiej przestrzeni. Jeszcze przed remontem przeprowadź gruntowne porządki i pozbądź się zalegających przedmiotów, z których nigdy nie korzystasz. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca!

Przy aranżacji kuchni w duchu minimalizmu warto zrezygnować z wyboru mebli z zabudową górną. Dzięki temu Twoja przestrzeń nabierze lekkości. Jeśli jednak dysponujesz niewielkim wnętrzem, takie działanie może się okazać niemożliwe. Pamiętaj więc, aby wszystko dostosowywać do siebie i swoich możliwości. Zwróć również uwagę na to, że wbrew temu, co może się wydawać, aranżacje kuchni nowoczesnych nie są zupełnie pozbawione dekoracji. Ciekawe inspiracje i pomysły na ścianę w kuchni przedstawiają, że w tych miejscach również mogą się znaleźć estetyczne grafiki. Warto jednak być w tym zakresie bardzo powściągliwym. 

Kuchnie minimalistyczne — jakie kolory dopasować?

Minimalizm z racji tego, że wpisuje się w nowoczesne trendy aranżacyjne, czerpie z nich również pod względem kolorystyki. Jakie więc barwy mogą wzbogacić kuchnie minimalistyczne? Czerń, biel, odcienie szarości to główne kolory. Aby przełamać takie wnętrze i dodać mu nieco pozytywnego akcentu, warto postawić na drewniane wykończenia. Z kolei jasne ściany można zestawić np. z kontrastującymi, ciemnymi meblami.  Świetnie będą się również prezentowały pastelowe barwy oraz inne żywe akcenty. Aranżacja utworzona w takim klimacie pozwoli Ci się wyciszyć i obudzi wrażenie kontroli nad własnym życiem. 

Co na ścianę w kuchni minimalistycznej?

Zastanawiasz się, co na ścianę w kuchni minimalistycznej? To rzeczywiście istotna kwestia. Jak już wiesz, w końcu minimalizm w kuchni to głównie ład i porządek, a także sterylność. Jednak, gdy już znajdziesz miejsce na wszystkie przedmioty w szafkach, warto wówczas wprowadzić do takiego wnętrza nieco żywych kolorów. Nie może ponadto zabraknąć dekoracji. Kuchnie mogą zdobić wyszukane płytki czy fotopety minimalistyczne! Niezwykle ważny jest oczywiście wybór wzoru. W naszej ofercie otrzymasz jednak propozycje, które doskonale uzupełnią minimalistyczne wnętrze. Warto skusić się na proste formy czy dodatki. Do takiej przestrzeni możesz dopasować również zegar lub plakaty o skromnym, prostym wzorze. 

Aranżacje kuchni nowoczesnych obfitują także w obrazy. To modne rozwiązanie, szczególnie gdy któraś ze ścian w Twojej kuchni jest zupełnie pusta. Ważna jest tutaj prosta forma ramy czy samego motywu. Pomysły na ścianę w kuchni minimalistycznej oczywiście na tym się nie kończą. Gdy Twoja kuchnia wydaje Ci się nazbyt surowa, możesz postawić na nieco bardziej optymistyczne ozdoby. Do kuchni minimalistycznej pasuje np. odważny kolor taki jak czerwień czy fuksja. Idealnie sprawdzi się więc i fototapeta w takich barwach! 

Pomysły na ścianę w kuchni. Poznaj nasze propozycje!

Fototapety to jedne z nowoczesnych rozwiązań stosowanych w kuchni. Pozwalają one odświeżyć aranżację, a zarazem nieco ją ożywiają. Obecne rozwiązania tego typu są odporne na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że mogą być wykorzystywane w miejscach o dużej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka. Zaletą jest także fakt, że fototapety mogą być stosowane na całej ścianie, jak i jedynie na jej fragmentach. Zatem co na ścianę w kuchni? Poznaj nasze propozycje fototapet:

  • przyroda i roślinność — to wzór, który doskonale pasuje do harmonii, którą oferuje minimalizm. W takim wnętrzu wyjątkowo będzie się prezentowała fototapeta las we mgle o stonowanych barwach. Wszystko to, co związane z przyrodą i roślinnością idealnie pasuje do wnętrza, jakim jest kuchnia. Możesz również wykorzystać motywy bogate w zdjęcia owoców i warzyw. Pamiętaj jednak, że na takich dekoracjach nie powinno zbyt wiele się dziać — mają być one stonowane i monotematyczne;

  • geometryczne motywy — trudno o bardziej pasujące fototapety do stylu minimalistycznego. Pomysły na ścianę w kuchni, które przygotowaliśmy, obejmują także i takie rozwiązania. W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów tego typu tapet, które cieszą się dużą popularnością;

  • abstrakcja — takie wzory nie tylko pięknie się prezentują w minimalistycznym wnętrzu, lecz także tworzą iluzję. Mogą więc sprawdzić się w niewielkiej kuchni, którą chcesz optycznie powiększyć. Pamiętaj jednak, aby wybierać motywy utrzymane w jasnych barwach, które dobrze odbijają światło!

Urządzając kuchnie minimalistyczne, pamiętaj, że nie muszą być one jedynie czarno-białe. Możesz obudzić je, dobierając barwy takie jak beż, kawa z mlekiem czy jasny brąz, które są ciepłe i przyjemne dla oka. Tapeta minimalistyczna w takich kolorach pomoże Ci podkreślić charakter wnętrza i wprowadzić do niego miły klimat.