Najlepsze Materiały i Ceny w Sieci  I  DARMOWA WYSYŁKA OD 149ZŁ 

Jak urządzić pokój w stylu pop-art?

Pop-art: co to jest?

Zadajesz sobie pytanie, co to pop-art i jak stał się stylem aranżacyjnym? Zrodził się on w latach 50. XX wieku i stanowił prąd artystyczny. Czerpał inspiracje przede wszystkim ze świata kultury masowej, miejskiego życia i reklam. Przedstawiciele pop-artu interesowali się popkulturą i konsumpcjonizmem. To właśnie sprawiło, że styl pop-art jest kolorowy, wyrazisty, niekonwencjonalny, a także abstrakcyjny i zabawny. Swoim zasięgiem nie obejmuje już jedynie galerii sztuki. Z czasem zaczął bowiem inspirować architektów i projektantów, co sprawiło, że obecnie konwencja pop-art w mieszkaniu jest popularna i chętnie wdrażana. Kto się na nie decyduje? Odpowiedź jest prosta! Artyści, miłośnicy kina i komiksów, a także energiczne osoby.

Kolorowe wnętrza w stylu pop-art nie muszą przestrzegać określonych reguł czy schematów. W pokoju utrzymanym w tym duchu ma być głównie kolorowo i pozytywnie. To dlatego aranżacje inspirowane prądem pop-art cieszą się uwagą osób odważnych z silną osobowością. W latach 50. XX wieku, gdy styl ten zdobywał swoją popularność, fascynowano się grafikami trafiającymi na billboardy lub do czasopism. Znani artyści poszukiwali własnego miejsca w pop-arcie, tworząc wyjątkowe i charakterystyczne grafiki. Również i ty, urządzając mieszkanie w stylu pop-art, możesz znaleźć określony element, który uspójni domowe wnętrze. Może to być pewna dekoracja, fascynująca Cię postać lub kolorystyka..

Kolorowe wnętrza pop-art

Coś, czego nie może zabraknąć we wnętrzach w stylistyce pop-art, to kolory. Mocne, odważne barwy wpływają na oryginalność wnętrza. Warto zestawiać ze sobą czerwienie, żółcie, fiolety czy zielenie. Nie musisz jednak się ograniczać, możesz dowolnie łączyć kolory, bawiąc się naprawdę nieoczywistymi zestawieniami. Kolorowe wnętrze ma być charakterystyczne, a zarazem energetyczne, nie zaś przytłaczające. Gdzie jednak umieszczać odważne tonacje? Styl pop-art przejawia się w dekoracjach, meblach, przedmiotach codziennego użytku, typu lodówka, a także wielu innych. Dlatego właśnie możesz decydować się na intensywne tonacje, gdzie tylko zechcesz m.in. na ścianach, narzutach, kocach, poszewkach itp. To one nadadzą wnętrzu charakterystyczny klimat.

Mieszkanie w stylu pop-art nie będzie dobrze się prezentować bez ciekawych grafik. Może to być tapeta komiks na ścianę lub wizerunki osób znanych. Zwykle we wnętrzach dominują obrazy ukazujące Marylin Monroe, Elvisa Presleya, a także Myszki Mickey. Dobrze będzie wyglądać także fototapeta artystyczna. W naszej ofercie znajdziesz wiele ciekawych propozycji, w tym również ukazujących wspomniane ikony. Ciekawie będą również wyglądać plakaty utrzymane we wspomnianym stylu. Kolorowe wnętrza uzyskasz, łącząc różnorakie meble i dekoracje o mocnych odcieniach. Możesz również samodzielnie ozdabiać przedmioty, np. oklejając stół odpowiednią okleiną.

Jak urządzić mieszkanie w stylu pop-art?

Znasz już charakterystyczne cechy mieszkania w stylu pop-art. Jednak urządzenie pokoju może stanowić twardy orzech do zgryzienia, szczególnie gdy nie do końca orientujesz się w temacie aranżacji wnętrz. Podpowiadamy więc, od czego zacząć i jak stworzyć miejsce, w którym będziesz przebywać z przyjemnością. Styl pop-art słynie z intensywnych barw, lecz pamiętaj, aby tak jak we wszystkim zachować umiar. Jakie pomieszczenia możesz utrzymać w duchu pop-art? Tak naprawdę wszystkie! Sprawdzi się on zarówno w salonie, jak i pokoju młodzieżowym, kuchni czy łazience.

Salon w stylu pop-art

Salon to zawsze serce każdego mieszkania. To tutaj zwykle odpoczywasz po pracy i relaksujesz się z dobrą książką lub przed telewizorem. Aby wprowadzić do tego miejsca styl pop-art, postaw na fototapetę na wymiar w ciekawym tonie. Możesz zdecydować się na czerwone usta na centralnej ścianie lub wzór z napisem “pop art”. Wiele ciekawych wzorów w stylu komiksowym znajdziesz w naszym sklepie. Stawiamy na różnorodność form, dlatego oprócz fototapety znajdziesz tutaj plakaty na ścianę. Zanim jednak podejmiesz decyzje, wybierz kolory, w jakich chcesz urządzić swój salon. Kolorowe wnętrze to podstawa, lecz nie oznacza to, że masz chwytać się wszystkich barw. Lepiej postawić na kilka głównych odcieni, które będą dominować.

Sypialnia jako kolorowe wnętrze

Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywasz, dlatego lepiej postawić tutaj na ciemne barwy i nieco mniej odważne kontrasty. Pomieszczenie ma Cię bowiem uspokajać i wyciszać, a zarazem być przytulne i przyjazne. Styl pop-art tego miejsca możesz uwydatnić, sięgając po oryginalne meble, jednokolorowe tapety oraz dekoracje. Doskonale sprawdzi się również mocny kolor ścian oraz plakaty na ich tle oraz dodatki, takie jak narzuty i poduszki. Mieszkanie w tylu pop-art może być pełne różnych materiałów, m.in. tworzyw sztucznych. Świetnie zaprezentują się tutaj plastikowe krzesła lub inne meble, np. kanapa w kształcie ust.

Pokój nastolatka z tapetą komiks na ścianę

Pokój nastolatka to miejsce, w którym warto zaszaleć z aranżacją. Zachwycająco będzie tu wyglądać tapeta komiks na ścianę. Może ona podkreślić zainteresowania młodej osoby, a zarazem nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. W naszym sklepie znajdziesz naprawdę wiele propozycji takich wzorów. Możesz samodzielnie uzupełnić komiks, np. z farbami w sprayu. Wnętrze dopełnią stylowe dodatki, np. dywany czy oświetlenie.

Styl pop-art - jaka fototapeta będzie najlepsza?

W naszej ofercie znajdziesz różne tapety, dzięki którym zaaranżujesz kolorowe wnętrza w stylu pop-art. Jakie wzory będą najlepsze? Wśród najpopularniejszych króluje przede wszystkim tapeta komiks na ścianę oraz Marylin Monroe w wielu odsłonach. Oprócz tego chętnie wybierane są obrazy ukazujące Myszkę Minnie oraz plakaty, które także wprowadzają do wnętrza namiastkę pop-artu. Przy wyborze fototapety pamiętaj, aby zachować umiar. Może ona znajdować się na jednej ze ścian, natomiast na pozostałych lepiej dopasować jedynie spójny z przestrzenią kolor. Wzór tapety wybierz w zgodzie z resztą elementów wystroju. Przy aranżacji kieruj się wszystkim, co pozytywne, a stworzysz mieszkanie w stylu pop-art, które stanie się Twoim ulubionym miejscem!