Najlepsze Materiały i Ceny w Sieci I Fototapety -60%+ DARMOWA WYSYŁKA OD 149ZŁ 

Jak zamaskować nierówne ściany?

Krzywe ściany w pokoju - co jest przyczyną?

Istnieje wiele powodów, przez które zwykle występują krzywe ściany w pokoju. Jednym z nich jest oczywiście stary budynek. Upływ czasu nie wpływa dobrze na żadne budowle. Jednocześnie nie da się jednak ukryć, że często to nasze działania sprawiają, że w ścianach powstają krzywizny — duże, jak i małe. Źle oddziałuje wiercenie, wciskanie kołków, wieszanie zdjęć i dekoracji, które mają zdobić wnętrze. Takie działania sprawiają, że o ubytki i obdrapania nietrudno. Gdy znudzi Ci się obecny wystrój, decydujesz się na nowy i wybierasz inne miejsce do powieszenia telewizora czy dodatków. Wiercenie kolejnych dziur, bez załatania poprzednich może prowadzić już do sporych uszkodzeń, które powodują, że powierzchnia robi się krzywa. Wtedy pojawia się pytanie, jak zamaskować nierówne ściany?

Zdarza się, że ściany stają się nierówne wskutek błędów wykonawczych. Niekiedy do powstawania dziur przyczyniają się mikrowstrząsy, np. jeśli budynek znajduje się przy ruchliwej ulicy. Krzywe ściany w pokoju mogą się również tworzyć w nowym budownictwie, bowiem w pierwszych latach mury intensywnie pracują. Dochodzi do utrwalania się fundamentów. Jak więc widać, wbrew pozorom przyczyną tworzenia się ubytków nie jest jedynie stare budownictwo, lecz także wiele innych kwestii.

Najlepsze pomysły na nierówne ściany

Krzywe ściany nie muszą być poważnym problemem. Istnieje kilka sposobów na to, aby je skutecznie zamaskować. Co położyć na nierówne ściany? Specjaliści wspominają o wielu propozycjach. Z góry jednak dokonuje się podziału na niewielkie nierówności, jak i spore ubytki w strukturze ścian. Zanim więc zdecydujesz się na jakieś działanie, przyjrzyj się, w jakim stopniu uszkodzone są powierzchnie w Twoim mieszkaniu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka propozycji, jak zamaskować nierówne ściany.

Niewielkie nierówności

Jeśli masz u siebie jedynie niewielkie obdrapania i ubytki, tak naprawdę nie czeka Cię aż tak wiele pracy. Możliwości na ukrycie takich defektów jest bowiem wiele. Zwykle mówi się o pokryciu powierzchni ścian masą szpachlową. Takie działanie ma jednak sens, gdy planujesz w pokoju gruntowny remont. Inaczej gipsowanie z pewnością nie będzie Cię satysfakcjonowało. Krzywe ściany w pokoju możesz również zniwelować, decydując się na założenie płyt kartonowo-gipsowych. Oczywiście to również jedno z rozwiązań, które wymaga gruntownych zmian. Utracony estetyczny wygląd pokoju możesz również odzyskać, decydując się na ozdoby w miejscach, w których występują pęknięcia oraz ubytki. Świetny pomysł na nierówne ściany to powieszenie plakatów oraz obrazów.

Nie ulega wątpliwości, że sposobów na zamaskowanie niewielkich krzywizn jest mniej niż w przypadku sporych ubytków. Niewielkim kosztem możesz również usuwać nierówności, decydując się na pomalowanie ściany specjalnymi farbami oraz położenie fototapety na wymiar!

Spore ubytki w ścianach

No dobrze, ale w takim razie, jak zamaskować nierówne ściany, gdy defekt jest naprawdę duży? Trudno w tym przypadku uniknąć porządnego remontu. Możesz przede wszystkim zdecydować się na położenie różnorodnych zapraw, glazury lub nawet boazerii. Obecnie na szczęście pojawia się coraz więcej ciekawych sposobów na ukrycie także i sporych nierówności. W naszym sklepie oferujemy m.in. grube fototapety, które świetnie maskują, a jednocześnie mogą zostać zamontowane w ciągu jednego popołudnia. Co więcej, doskonale niwelują krzywe ściany w pokoju tzw. tapety z włókna szklanego.

Co położyć na nierówne ściany? Nasze propozycje

Jak już wiesz propozycji na to, co położyć na nierówne ściany, jest naprawdę wiele. Stawiamy jednak na warianty najszybsze, które pozwolą Ci odmienić wnętrze w jeden dzień. Dlatego jednym z najtrafniejszych sposobów jest po prostu zastosowanie fototapety. Jej wykorzystanie staje się możliwe zarówno gdy w Twoim pokoju masz niewielkie pęknięcia, jak i spore krzywizny. Tapeta na nierówne ściany może być papierowa lub winylowa. Specjaliści radzą również, że doskonale nadaje się tapeta tekstylna oraz z włókna szklanego. Szczególnie jednak sprawdzi się w takim miejscu gruba tapeta na nierówne ściany. Warto przy tym pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Powinno być ono wyrównane, aby wszelkie obdrapania i nierówności nie ukazały się wyraźnie na strukturze tapety.

Tapeta to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie z krzywiznami na ścianach. Dzieje się tak dlatego, że może być położona zarówno w całym pokoju, jak i jedynie w określonym miejscu. Co więcej, to doskonała dekoracja wnętrza. Wzorów tapet jest tak naprawdę ogrom, dlatego tym bardziej stanowi to świetne rozwiązanie aranżacyjne. Doskonały pomysł na nierówne ściany to też mieszanie wykończeń. Możesz więc zdecydować się na fototapetę jedynie na jednej ze ścian, natomiast pozostałe pomalować farbą i dodatkowo ustroić plakatami. Lekkie krzywizny zamaskujesz także naklejkami.

Gruba tapeta na nierówne ściany - jaki wzór wybrać?

Jeśli jesteś przekonany, że gruba tapeta na nierówne ściany to w Twoim przypadku najlepszy pomysł, na pewno zastanawiasz się, jaki wzór wybrać. Możliwości jest naprawdę wiele. Nasza oferta składa się z wielu różnorodnych propozycji. Jednak, aby zamaskować krzywizny, zdecyduj się na warianty ukazujące krajobrazy. Doskonałym wyborem będzie m.in. fototapeta las we mgle. Takie widoki odwracają uwagę od faktury ścian, a za to przyciągają uwagę do pięknego widoku. Oprócz tego zamaskować nierówności pomoże Ci tapeta obrazująca abstrakcję lub perspektywę 3D. Pośród wielu możliwości na pewno odnajdziesz wzór dla siebie, który wpisze się w stylistykę Twojego wnętrza. Dekoracje, w tym tapeta na krzywą ścianę, to jedne z lepszych propozycji na zamaskowanie nierówności. Dzieje się tak za sprawą niskiej ceny oraz szybkiego efektu i wielu dostępnych wzorów.