Najlepsze Materiały i Ceny w Sieci I Fototapety -60%+ DARMOWA WYSYŁKA OD 149ZŁ 

Jak optycznie powiększyć pokój fototapetą?

Kilka wskazówek: jak optycznie powiększyć pokój tapetą? 

Zwykle pragniemy, aby nasze domowe kąty były duże, stylowe i praktyczne. Niestety niewielki metraż, który dotyczy szczególnie mieszkań w bloku, czasami sprawia, że uzyskanie przestronnej aranżacji staje się utrudnione. Istnieje jednak kilka sposobów, by temu zaradzić. Jednym z nich jest tapeta optycznie powiększająca pomieszczenie. Warto, aby była ona utrzymana w jasnych tonach. Jasne kolory świetnie odbijają światło i sprawiają, że wnętrze wydaje się przestronniejsze, niż w rzeczywistości jest. Możesz więc zdecydować się na fototapetę o białej barwie, kremowej, błękitnej czy jasnozielonej. Oprócz tego dopilnuj, aby ściana, na której znajduje się okno, była pokryta jedynie jasną tapetą. Zaś nieco ciemniejszym kolorem może być pokryta przestrzeń ułożona prostopadle do okna. Wywoła to wrażenie głębi, dzięki czemu pokój wyda się większy. Genialnym rozwiązaniem są także fototapety 3D na ścianę, które ukazują malowniczy widok, np. morze lub molo skąpane słońcem. 

Tapeta powiększająca pomieszczenie to jednak nie wszystko, co możesz zrobić, aby wpłynąć na swoje wnętrze. Świetnym wyborem jest zakup luster. Duża tafla w niewielkim salonie czy malutkiej sypialni nada przestronności i przejrzystości. Takie działanie sprawdzi się również w korytarzu. Możesz w nim ustawić dużą szafę z lustrem, który wydłuży Twój przedpokój. Na całość doskonale wpłynie także dobre oświetlenie — jasne, ledowe lampy lub kinkiety sprawią, że pokój będzie wydawał się dłuższy. 

Jakie wzory tapety powiększają pokój?

Jeśli rozważasz, jak optycznie powiększyć pokój tapetą, to musisz wiedzieć, że tego typu dekoracje ścienne potrafią działać cuda. Znaczenie ma oczywiście wzór, jaki znajduje się na naklejkach. To on wpływa na wrażenia przestrzenne. Fototapety na wymiar tworzą wyjątkowy klimat, a zarazem ukrywają niedoskonałości. Mimo że w rzeczywistości Twoje mieszkanie nie staje się większe, to obraz na tapecie oszukuje oko. Może więc to być rozwiązanie dla osób, które szczególnie ubolewają nad niewielkim wnętrzem. Właściwie dobrana tapeta sprawi, że pokój stanie się obszerniejszy, wyższy i szerszy. Zatem jakie wzory tapety powiększają pokój? Przygotowaliśmy kilka propozycji. Pamiętaj jednak, by przede wszystkim zadbać o głębię wzoru, prostotę i przejrzystość. 

Paski

To jeden ze wzorów szczególnie polecanych przez architektów wnętrz. Paski pomagają zarówno powiększyć pomieszczenie, jak i je wydłużyć. Drobne linie ułożone pionowo sprawiają, że ściana staje się optycznie przedłużona. Z kolei zamontowanie tapety w poziomie prowadzi do wizualnego poszerzenie przestrzeni. Znaczenie ma jednak kolor obrazu — pamiętaj, aby był on spójny z całym wnętrzem. Tapeta powiększająca pomieszczenie z naszego sklepu ukazuje m.in. paski o barwie szarej, pomarańczowej, niebieskich itp.

Geometria

Kolejną odpowiedzią na pytanie, jakie wzory tapety powiększają pokój, jest oczywiście geometria. To warianty szczególnie popularne w magazynach wnętrzarskich. Aby wprowadzić do pomieszczenia złudzenie, dzięki, któremu pokój wyda się większy, warto na jednej ścianie położyć tapetę geometryczną. Zdecyduj się na minimalistyczne printy o stonowanych kolorach, a osiągniesz zamierzony efekt. Wśród dostępnych wariantów na uwagę zasługują m.in. białe kostki, żółty błękitny kubiczny abstrakcjonizm, lekki wzór geometryczny itp.

Tapety 3D

Tapeta optycznie powiększająca pomieszczenie może przedstawiać także wzór 3D. Ukazują one zwykle tunel lub drogę. Zmieniają dzięki temu perspektywę i sprawiają, że pokój staje się przestronniejszy. W naszym sklepie szczególnie efektowne fototapety 3D ukazują np. drogę na plaże, tunele 3D, diamentowe gwiazdki i wiele innych. 

Modne fototapety

Motyw krajobrazu to ostatnia z propozycji na powiększenie pokoju. Oprócz tego, że fototapety wpływają na odbiór wnętrza, to również wprowadzają do niego wyjątkowy klimat. Wysokiej jakości druk, wyraziste wzory i kolory sprawiają, że fototapety idealnie spisują się w małych pomieszczeniach. 

Tapeta powiększająca pomieszczenie — w jakim kolorze?

Urządzając mały pokój, miej na uwadze nie tylko estetykę tapety, lecz także kolor dodatków oraz pozostałych ścian. Wiesz już, jakie wzory tapety powiększają pokój, dlatego warto nieco wspomnieć również o barwach, które pomogą Ci uzyskać jeszcze lepszy efekt. Swoją uwagę kieruj głównie w stronę jasnych odcieni. Tapeta powinna być utrzymana w jasnych kolorach. Zwykle tego typu odcienie są uniwersalne, dlatego nie będziesz miał problemu z dobraniem do nich odpowiednich mebli, jak i tekstyliów. Staraj się więc tworzyć przejrzystą przestrzeń, która sprzyja relaksowi, a także stwarza wrażenie przestronności. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybranie pastelowych kolorów np. miętowego, fioletowego bądź pudrowego różu. Umieść je jednak tylko na jednej ze ścian wnętrza.

Jak optycznie poszerzyć pokój? Najczęstsze błędy

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy również zestawienie najczęściej popełnianych błędów. Poznanie ich powoli Ci je wyeliminować. Wiesz już bowiem, jak optycznie powiększyć pokój tapetą oraz jakie wzory tapety powiększają pokój. Do błędów wnętrzarskich, które wcale nie powiększają przestrzeni, należy m.in. wybór tapety, która nie pasuje do aranżacji wnętrza. Ciężkie kolory i motywy zwykle przytłaczają wnętrze i przyciągają uwagę. Nie nadają się więc do pokojów o małym metrażu. 

Równie nietrafionym działaniem jest tapetowanie całego pomieszczenia. Wykorzystanie tego samego motywu prowadzi raczej do optycznego zmniejszenia pokoju. Dodatkowo jednolity wzór na każdej ścianie może przytłoczyć i sprawić, że mieszkanie będzie przeładowane dekoracjami. Ostatnia kwestia to rodzaj tapety. Zwróć uwagę, na wnętrze, w jakim ma zostać położona. Inne sprawdzają się w kuchni, a inne w pokoju czy salonie. Różne tapety optycznie powiększające przestrzeń otrzymasz w naszym sklepie. To wyjątkowe dekoracje ścienne, dzięki którym stworzysz wyjątkowy klimat w swoim wnętrzu.