MEGA RABAT NA FOTOTAPETY -59% 

Jak wybrać foto-tapetę do salonu?

Fototapety na przestrzeni ostatnich lat wracają do łask zarówno wśród profesjonalistów zajmujących się wystrojem wnętrz, jak i indywidualnych klientów. Dzięki możliwości wybrania niemal dowolnego zdjęcia, czy grafiki można w łatwy i szybki sposób całkowicie odmienić swoje wnętrze. A co najważniejsze nie będziesz potrzebować niczyjej pomocy, ich położenie nie sprawia żadnego problemu nawet osobom, które robią to po raz pierwszy. Czym kierować się wybierając odpowiednią fototapetę? Nasz praktyczny poradnik ułatwi Państwu tę decyzję. Zapraszamy do dalszej części.

Mniej znaczy więcej - Czy tapetować całe pomieszczenie?

Tak jak w każdej innej dziedzinie życia, w kwestii designu również należy znać umiar. Decydując się na fototapetę na ścianie, należy ograniczyć się do jednej ściany. Przy wyborze większej ilości ścian, może być to przytłaczające i stracić swój urok. Dlatego naszym klientom polecamy, aby fototapeta została jedynie podkreślającym wyjątkowość naszego wnętrza elementem dekoracyjnym.

W przypadku fototapety do salonu najczęściej wybieranym miejscem jest ściana za kompletem wypoczynkowym, wygodnym narożnikiem czy sofą gdzie przesiaduje rodzina podczas spędzania wspólnych chwil. Oczywiście zależne jest to od układu pomieszczenia, sami musimy podjąć decyzję, którą ze ścian wybierzemy. Pamiętajmy o funkcji dekoracyjnej tapety, pozwól, aby goście zauważyli i docenili twój gust.

Fototapeta tylko do dużego salonu?

Zastanawiasz się nad wyborem fototapety, jednak nie jesteś pewien czy twoje wnętrze jest odpowiednio duże? Niezależnie jak wielkie pomieszczenie posiadasz, możesz skorzystać z możliwości upiększenia swojego salonu naszymi produktami. Dla małych pomieszczeń polecamy fototapety 3D, które optycznie powiększają pomieszczenie. Jest to złudzenie optyczne powodujące, że nawet z niewielkiego pomieszczenia, powstanie przytulne miejsce, w którym będziesz chciał spędzać czas z najbliższymi.

Do tego typu specjalnych zadań wykorzystywane są fototapety z efektem głębi, ukazujące mosty, drogi czy bezgraniczne pola oraz wody. Taką funkcję spełnią również tapety z futurystycznym wzornictwem, składającym się z nowoczesnych kształtów imitujących trójwymiar.

W przypadku większym pomieszczeń mamy niemal dowolność w wyborze wzoru, ważne jednak aby stylistycznie dopasowany został do pozostałego wyposażenia salonu. Pomyśl, czy twoje meble, podłogi i dodatki tworzą spójną całość stylistyczną i wybierz wzór dopasowany do twojego pomieszczenia.

Popularne modele tapet w salonie

Co sezon trendy dotyczące modeli wybieranych przez naszych użytkowników delikatnie się zmieniają i ewoluują. Popularne kilka lat temu fototapety imitujące cegłę zastępowane są np. delikatnymi wzorami z latawcami lub motywami botanicznymi. Coraz częściej tęsknimy za naturą, poczuciem wolności. Dlatego jednym z hitów ostatnich miesięcy jest fototapeta z widokiem z okna prezentujące kwitnące łąki, czy nadmorskie plaże z bezkresnym horyzontem, czy zachód słońca.

Dodatkowo nieustającą popularnością cieszą się wzory retro nadające twojemu wnętrzu klasycznej elegancji, która zrobi wrażenie zarówno na domownikach, jak i na gościach. Taki wybór nadaje się do klasycznych salonów, gdzie znajdziemy połączenie naturalnego drewna, skóry. Połączenie takich materiałów to gwarancja designerskiego sukcesu.

Unikatowa fototapeta w salonie

Co zrobić w przypadku kiedy chcemy, aby nasz salon był unikatowy. Istnieją pewne możliwości personalizacji każdego z naszych produktów. Poza wybraniem zdjęcia z naszej bazy masz możliwość skorzystania z wyboru odpowiedniego podkładu. W zależności od podkładu, który wybierzesz, fototapetę możesz, wykorzystać w pomieszczeniach, gdzie występuje duża wilgotność. Dotychczas było to nie możliwe, jednak wraz z wykorzystaniem materiałów jak flizelina czy lateks nie sprawia to problemu. Dodatkowo tapetę można pokryć w całości laminatem, co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej odporna na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne.

Fototapeta w dużym formacie

W Kuźni Naklejek możliwe jest wydrukowanie fototapety w wybranym przez siebie formacie, co jest dużym ułatwieniem i przyśpiesza cały proces jej nakładania. Wybierając odpowiadającą nam grafikę, mamy możliwość skorzystania z jej całości lub wybrać jedynie interesujący nas fragment. Dodatkowo efekty kolorystyczne, z których można wybierać, sprawią, że twoja tapeta będzie wyjątkowa.