Najlepsze Materiały i Ceny w Sieci I Fototapety -60%+ DARMOWA WYSYŁKA OD 149ZŁ 

Jak wybrać fototapetę 3D i tapetę 3D?

Jaką fototapetę 3D wybrać? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę

Fototapety 3D na ścianę już nie są tylko proste, bure, bez wyrazu albo naklejone na ścianę, żeby ukryć jej niedoskonałości. Ich twórcy podążają za nowymi trendami, które tworzą, świadomie bądź nie, konsumenci – klienci.  Obecnie poszukiwane są takie fototapety, które podkreślą osobowość i indywidualizm kupującego, optycznie zwiększą małe pomieszczenie lub rozświetlą ciemną albo w prosty sposób dodadzą wyrazu w prostym schemacie. Fototapety 3D korzystają w pełni z łamania granicy rzeczywistości i złudzenia, są modne, nowoczesne i tak naprawdę kończą się na wyobraźni twórców i klientów. Pamiętajcie, że fototapeta to jeden z najtańszych sposób na odnowienie mieszkania czy biura. Możesz ją powiesić w całym pomieszczeniu, na jednej ścianie, a nawet na jednym jej kawałku. A jeśli Ci się znudzi, wystarczy ją usunąć ze ściany jak zwykłą tapetę.

Fototapety 3d do sypialni

Najczęstszym miejscem ich wieszania jest ściana za łóżkiem. Do małych i ciemnych pomieszczeń polecamy takie, które cechują się optycznym powiększeniem z połączeniem geometrycznych wzorów i kształtów. W sypialni zazwyczaj poszukujemy spokoju i relaksu. Pomogą nam w tym naturalne, dziewicze krajobrazy – góry, zielone doliny, lasy, plaże nad tropikalnymi morzami. Dla szukających prostoty polecamy jasne i stonowane tapety, z delikatnymi wzorami 3D. Dobrym rozwiązaniem może być rozgwieżdżone niebo.

Fototapety 3d do salonu

Salon to nasza domowa wizytówka. Profesjonalna fototapeta 3D zrobi wrażanie na odwiedzających nas gościach. Dla osób lubiących klasykę polecamy jasne wzory lub ciemne tonacje. Jednym z najpopularniejszych motywów są mury i ściany. Innych użytkowników zachwycą kwieciste wzory, zabytkowe uliczki, miejskie krajobrazy lub niezbyt krzykliwe esy-floresy. Osoby, które chcą się ponieść wodzom fantazji polecamy kolorowe abstrakcje lub skomplikowane wzory i figury. Coraz popularniejsze są fototapety na ścianę do salonu, na których widać regały z półkami czy domowy kominek.

Fototapety 3d do pokoju dziecięcego

Na ścianie może pojawić się bohater z ulubione bajki, pluszowy miś, kwiecisty wzór, kolorowe balony czy zwierzęta. U dziewcząt mogą przeważać lalki w różowych tonacjach, a u chłopców – drużyna piłkarska czy samochody. Możemy również wykorzystać efekt 3D na fototapecie jako w celach naukowych i edukacyjnych. Korzystając z możliwości ich mycia i ścierania, jedną ze ścian możemy zadedykować nauce. Może się tam znaleźć budowa atomu lub cząstki chemicznej, rzut techniczny projektu, szczegółowy model samochodu, figury geometryczne, plany miast i ulic, mapa świata, konstelacja gwiazd lub wręcz wzory matematyczne czy zagadki. Pomysłów ani projektów nie zabraknie.

Fototapety 3d do biura

Osoby wchodzące do naszych firm, zakładów czy biur mogą poczuć się w innym miejscu czy świecie dzięki zastosowaniu odpowiednich fototapet. Będąc u księgowego możemy poczuć się jak na londyńskiej czy nowojorskiej ulicy; zamiast do fryzjera udamy się na tropikalną plażę; czekając w kolejce do lekarza uspokoi nas górski czy morski krajobraz. Jako szefowie możemy odpowiednio zadbać o naszych pracowników i ich stan psychiczny, nastój, a co za tym idzie – produktywność i kreatywność. W biurach stosujmy ciepłe, jasne barwy; dobrym wyjściem mogą być również nieskomplikowane, czarno-białe fototapety. Pamiętajmy, że stosowanie jednego odcienia we wszystkich pomieszczeniach również nie jest wskazane. Trochę ciemniejsze barwy – brązy, fiolety czy granaty, można zastosować w salach konferencyjnych, recepcji czy korytarzach. W stołówkach i pokojach wspólnych odpowiednie będą ciepłe, pastelowe kolory. Najlepiej załamać je poprzez niewielkie wstawki w innych kolorach. Kierownicy i dyrektorzy, pracujących większą część czasu umysłowo i w swoim gabinecie, powinni wykorzystywać zimne barwy.

Fototapety 3d do łazienki

W wielu łazienkach i toaletach króluje kolor niebieski. Dla konserwatystów polecamy morskie krajobrazy, fototapety związane z wodą i lodem. Co raz częściej pojawiają się również inne odcienie. W przypadku koloru kremowego i beżowego dobrze skomponują się witraże w ich ciemniejszych i jaśniejszych odcieniach, a w białych tonacja – czarne wzory oraz abstrakcje i odwrotnie – na czarnym białe dodatki.

 

Fototapety 3d – widok z okna

To obecnie jeden z najpopularniejszych trendów na rynku. Fototapety z otwartym oknem i wspaniałym widokiem zdobią wiele mieszkań, domów i biur. Dzięki nim możemy poczuć się jak we włoskim miasteczku, rajskiej plaży, górskiej dolinie czy mieście nocną porą. W wyraźny sposób wpływają na optyczny rozmiar pomieszczenia, jeśli przez to fałszywe okno spoglądamy na ogromny kwiat czy na motyla na łące albo jak spoglądamy z lotu ptaka na panoramę dużego miasta.