MEGA RABAT NA FOTOTAPETY -59% 

Fototapeta Nowy York

Nowy Jork to miasto o największej liczbie ludności w Stanach Zjednoczonych. To biznesowa i kulturowa stolica świata. Został założony w 1624 r. przez Holendrów jako Nowy Amsterdam. Czterdzieści lat później miasto przejęli Anglicy i nazwali go Nowym Jorkiem. Pod koniec XVIII w., już jak amerykańskie miasto, pełnił stolicę kraju. Od XIX w. wraz z rozwojem miasta i państwa stał się celem migracji wielu milionów ludzi z różnych krajów, co spowodowało obecną multi-różnorodność wśród mieszkańców i zabudowy. Obecnie Nowy Jork odwiedza ponad 60 milionów osób rocznie.

Nowy Jork to obecnie pięć wielkich dzielnic, z których każda posiada własną osobowość administracyjną i społeczną. Manhattan jest skupisko wieżowców, korporacji, banków, instytucji i uniwersytetów. Mozaikę wysokich budynków przecina ogromny Central Park. Bronx – miejsce narodzin hip-hopu i graffiti. Brooklyn to największa mieszanka kulturowa, społeczna i architektoniczna. Queens to duży obszar mieszkalny oraz największe lotniska w Nowym Jorku. Staten Island jest centrum turystycznym oraz rekreacyjnym dzięki Statui Wolności i wielu parkom.

Nowy Jork jest pełen zabytków i atrakcji turystycznych: Most Brookliński, Empire State Building, Statua Wolności, Broadway, Central Park, Times Square czy Chinatown to tylko te najważniejsze. Miasto ze swoją zabudową, mieszkańcami i turystami inspiruje fotografów, artystów i grafików.

Fototapety Nowy Jork do sypialni

Wybierając fototapetę do sypialni powinniśmy kierować się własnymi odczuciami – w końcu to nasze bardzo prywatne i intymne miejsce odpoczynku. Jeśli lubimy klasyczne odcienie czerni i bieli, to idealnie pasować będzie widok na Manhattan w nocy lub w czasie zachodu słońca w czarno-białej tonacji lub widok na klasyczne ulice wewnątrz dzielnicy. Dla osób lubiących przyrodę polecamy urocze zakątki Central Parku lub zoo. Szukającym nowoczesnych wzorów chcemy zaprezentować abstrakcje związane z Nowym Jorkiem, a także kolorowe, charakterystyczne elementy na czarno-białym tle, jak np. żółte taksówki na czarno-białej ulicy Brooklynu.

Fototapety Nowy Jork do salonu

Oprócz funkcjonalności salon musi być również prestiżowy, a pomoże nam w tym odpowiednia fototapeta na ścianie. Taki efekt da krajobraz miejski. Jeśli szukamy klasycznych rozwiązań, dobrym wyborem będą ulice Nowego Jorku w czasie zachodu słońca. Dla chcących optycznie zwiększyć salon najlepsze będą widoki na miasto z lotu ptaka lub ze szczytu wieżowca. Dla fanów abstrakcji i nowoczesnych wzorów polecamy obrazy i grafiki związane z Nowym Jorkiem oraz futurystyczne kompozycje. Zainspirować ich może również uliczne graffiti, które jest nieodłączną częścią miasta.

Fototapety Nowy Jork do kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Nie służy tylko do przygotowywania posiłków, ale także ich konsumpcji oraz spotkań towarzyskich. Kuchnie powinny być jasne i przestronne, co uwydatni panorama Nowego Jorku w czasie słonecznego, bezchmurnego dnia. Dla chcących wzmocnić aspekty kulinarne, w sam raz będą motywy z targami w dzielnicy Chinatown, klasycznymi kawiarenkami i barami, a także ulicznymi budkami i straganami. Dla tradycjonalistów polecamy fototapety związane z jedzeniem i napojami, oraz nieśmiertelne krajobrazy natury. Coraz modniejsze stają się fototapety z napisami, mottami czy złotymi myślami – takie również znajdziecie w naszej ofercie. Przypominamy, że laminacja chroni fototapetę przed wilgocią oraz ułatwia czyszczenie, co przyda się w tym pomieszczeniu.

Fototapety Nowy Jork do biura i firmy

To najlepszy sposób na proste i tanie uatrakcyjnienie zazwyczaj monotonnie pomalowane ściany firmy czy biura. Luksusu i prestiżu dodadzą fototapety w czarno-białej tonacji, z wieżowcami, ulicami, ruchem samochodów lub panorama miasta. Solidność i pewność firmy w oczach klientów zwiększą popularne zabytki i nowoczesne budowle. Wzmocnić naszą opinię może również umieszczenie motywów z amerykańskiego miasta związanych z naszą działalnością, np. w kawiarni umieścić na ścianę wygląd kawiarni nowojorskiej, w branży związanej z finansami i bankowością przedstawić firmy działające na światowym rynku i ich nowojorskie siedziby.

Fototapety Nowy Jork do restauracji i baru

Restauracje i bary przyciągają klientów nie tylko potrawami i ceną, ale także klimatem, renomą i charakterem. Wśród coraz większej ilości obiektów gastronomicznych oryginalność staje się jedną z najważniejszych cech. Miejsca skupiające się na klasyce mogą wybierać wśród czarno-białych i nocnych widoków na Nowy Jork – na budynki, ulice i nocne życie. Powinny również zainteresować się prostymi wzorami związanymi z tym miastem – plany ulic czy metra, budynki i krajobrazy przedstawione za pomocą tylko konturów lub rysunki przedstawione na tle imitującym styl retro lub vintage. Fototapety powinny również pobudzać apetyt, a także zachęcać do próbowania nowych potraw i eksperymentowania ze smakami. Przydadzą się do tego orientalne posiłki i przyprawy na lokalnych nowojorskich targach oraz wnętrza restauracji i barów. Coraz popularniejsza staje się pizza nowojorska, czyli sprzedawana na kawałki na wynos. Dla orientalnych miejsc insipiracją może być mnogość takich miejsc w Nowym Jorku, zwłaszcza w dzielnicy Chinatown. Dla barów i pubów sportowych idealnie nadawać się będą fototapety przedstawiające stadiony do uprawiania futbolu amerykańskiego, baseballu, lodowisko, halę do koszyków, korty tenisowe czy stadiony piłkarskie. Dla lóż i pomieszczeń VIP idealnie nadawać się będą obrazy przedstawiające Nowy Jork lub szare i czarne proste, klasyczne kompozycje.