MEGA RABAT NA FOTOTAPETY -59% 

FOTOTAPETY LAS WE MGLE

FOTOTAPETY LAS WE MGLE

Las od zawsze był związany z ludźmi – czerpało się z niego drewno i pożywienie, stanowił schronisko podczas wojen i bitew, jest miejscem wypoczynku i rekreacji oraz łączy człowieka z przyrodą. Lasy otoczone są aurą tajemnicy i magii. W minionych wiekach lasy były siedliskiem zła, potworów, nieznanych istot. Obecnie kojarzy się z ciszą, zielenią, spokojem, wytchnieniem.  Lasy służą do odpoczynku, do spacerowania, do oczyszczenia umysłu. Mgła to drobne kropelki wody lub kryształy lodu, zawieszone w powietrzu nad powierzchnią ziemi. Przez lata kojarzyła się z jesienią, złem, strachem. Obecnie mgła łączy się z tajemnicą, sekretem, naturą. Połączenie lasu i mgły powoduje nastrój spokoju, relaksu, wypoczynku, wyłączenia się. Stonowane, zimne barwy oczyszczają umysł, nie rozpraszają, pozwalają odetchnąć i uwolnić się od złych myśli i nastrojów. Fototapety zamglonego lasu ukazują szarą zieleń, przestrzeń, głuszę. Owiane są tajemnicą, zimnem, ale też naturą przyrodą i świeżością. Do ideału brakuje już tylko ciepłych promieni słońca między drzewami lub oświetlających panoramę nad lasem.

FOTOTAPETY LAS WE MGLE DO SYPIALNI

W tym pokoju ludzie szukają spokoju i odpoczynku. Zalesione wzgórza, niebieskie wody i góry oraz biało-szara mgła tworzą odpowiedni klimat do relaksu i medytacji. Fototapety te polecamy zwłaszcza do mieszkań i domów w dużych miastach, którzy poszukują ukojenia lub po prostu odrobiny roślinności i żywej zieleni. Po te fototapety sięgają również fani dzikiej przyrody i górskich wędrówek. Tworzą doskonałe warunki do długiego i spokojnego snu oraz mobilizuje do działania każdego poranka, zwłaszcza umysłowego i psychicznego.

FOTOTAPETY LAS WE MGLE DO SALONU

Las we mgle będzie pasować do wielu różnych styli i kompozycji salonu. W salonach białych, prostych, z małą ilością mebli i sprzętu użytkowego, skupi uwagę i w pewien sposób rozbije minimalizm. W przypadku jasnych salonu ochłodzi je i uspokoi. Doda uroku pokojom z dużą ilością drewnianych elementów. Dla osób szukających klasycznych tonacji polecamy fototapety z zamglonym niebem nad iglastymi lasami, w górach. Takie fototapety występują również w czarno-białej tonacji.

FOTOTAPETY LAS WE MGLE DO KUCHNI I JADALNI

Do tych pomieszczeń szukajmy fototapet pobudzających nasz apetyt, stonowanych, ze smakiem. Dobrym wyborem będą ujęcia zamglonych lasów, z przebijającym się ciepłym światłem słonecznym przez drzewa. Możemy wtedy dodać trochę egzotyki i zastosować tapety przedstawiające tropikalne, deszczowe lasy, z palmami i bogatą roślinnością. Ogólnie ciepłe, żywe kolory pobudzają do jedzenia – unikajmy za to niebieskiego, którzy ostudza łaknienie, ale za to wzmaga pragnienie.

FOTOTAPETY LAS WE MGLE DO POKOJU DZIECKA

Dzieci i młodzież uwielbiają świat fantasy i fantastykę. „Harry Potter”, „Władca Pierścieni” i czy „Opowieści z Narni” to ich lektury obowiązkowe. Dla nich polecamy fototapety w ciepłych kolorach, z mocnym światłem słońca. Osoby poszukujące mocniejszych i mroczniejszych wrażeń wybiorą szare i ciemne fototapety przedstawiające panoramy górskie i ujęcia ze środka lasu. Unikajmy jednak brązów, oliwek i innych „brudnych” odcieni.

FOTOTAPETY LAS WE MGLE DO ŁAZIENKI

Tutaj najlepszym wyborem będzie zamglony las w czarno-białych barwach. Pasuje do praktycznie wszystkich kolorów płytek i ścian, a nasza łazienka nabierze wyrazu i szlachetności. Druga opcją mogą być fototapety we wszystkich odcieniach niebieskiego i te związane z wodą – najlepsze połączenie to widok na zamglony las zimą lub w czasie wschodu słońca. 

FOTOTAPETY LAS WE MGLE DO BIURA, SKLEPÓW I FIRM

Fototapety powinny przełamywać aktualny styl lub być jego dobrze dopasowanym dodatkiem. Jeśli chcemy zmienić jedną ścianę w białej scenerii biura lub firmy, powinniśmy wybrać tapetę pasującą do naszej branży. Jeśli w tym pomieszczeniu pracuje się umysłowo, powinniśmy użyć zimnych barw – np. zamglony las w górach. Do sal konferencyjnych czy biur obsługi klienta polecamy fototapety w odcieniach niebieskiego, które wyciszają i uspokajają. Jeśli prowadzimy sklep, nie bójmy się używać jasnych i pastelowych kolorów, które zwiększają optymizm u naszych klientów – świetnym wyborem będzie wtedy wschód nad lasem we mgle. Dla prowadzących bary i restauracje polecamy pastelowe odcienie, głównie pomarańczowe i czerwone, które pobudzają apetyt u gości. Najlepiej połączyć je z szarymi lub białymi dodatkami – np. fototapetą z zamglonym wschodem słońca nad lasem i górami.